EMISNÍ PLÁN

Náměty jsme vybírali tak, aby odrážely aspekty důležité pro existenci Ostravy a současně byly spojeny s kulatými výročími.

Každý námět má dvě významné historické souvislosti. Osm medailí jako osm staletí dějin města tvoří kompletní cyklus: nevěnuje však jednu medaili každému století, ani nedodržuje časovou následnost od nejstarších dějin k nejnovějším,

říká dr. Vítězslav Vilímek, jeden z autorů libreta emise.

Náměty pro rok 2023

Náměty pro rok 2022

Náměty pro rok 2021

 

Autory libreta a textů na výpravných certifikátech přiložených ke každé medaili jsou pracovníci Ostravské univerzity Mgr. Vítězslav Vilímek, DiS., PhD. a historik prof. PhDr. Aleš Zářický, Ph.D.
Petr Maďa se ujal role producenta, distributora a patrona reverzní strany medailí Dějiny Ostravy – Osm staletí města. Pracuje v oboru moderní numismatika a měl možnost se na obdobných projektech již podílet.

Nejjednodušší za celé dva roky přípravy našeho numismatického projektu byl výběr místa ražby“ dodává Petr Maďa. „Jednoznačně bylo rozhodnuto, že to bude Česká mincovna. Bez spolupráce s jejími odborníky, bez jejich umění a zkušeností, svědomitosti, nevšední ochoty a trpělivosti, by naši myšlenku věnovat dějinám Ostravy celý cyklus medailí z drahých kovů nebylo možné realizovat.

V případě zájmu o koupi, klikněte zde.

Další náměty v rámci emisního plánu

 

 

Kontaktní formulář

Pokud máte zájem o další informace o našich medailích, vyplňte formulář a budeme Vás kontaktovat v co nejbližší době.

* - povinné položky